Podczas kompletowani podzespołów komputera na kupującego czeka wiele niespodzianek i pułapek. Nie można ot, tak kupić pierwszych z brzegu podzespołów, nawet kierując się możliwe najwyższą ceną, ponieważ w taki sposób można wydać olbrzymie pieniądze, a nie dostać za nie wcale tak dobrego sprzętu jakby się oczekiwało.

Serce komputera

Jednym z większych problemów, na jakie napotykają kupujący komputery, to decyzja, jaki konkretny procesor do niego kupić. Czy lepiej jest zdecydować się na ten od firmy AMD, czy może lepsze jednak będą procesory Intel?

Najlepiej w tym celu zadać sobie pytanie, do jakich zastosowań będzie się wykorzystywało kupowany sprzęt. Jeśli będą to typowo biurowe prace, nie będzie większej różnicy pomiędzy tymi dwoma producenta. W przypadku tak mało wymagających zadań każdy z nich będzie dobrym wyborem.

Problem pojawia się, gdy kupuje się komputer do gier. W tym punkcie zdania są bardzo różne, ponieważ obozy procesorów Intela i AMD są podzielone mniej więcej po równo.

Nie mniej różnorakie testy i sprawdziany tych dwóch procesorów dają niewielką przewag marce Intel i według tych niezależnych testów właśnie w ten procesor lepiej jest zainwestować swoje pieniądze. Przy czym należy pamiętać, że różnice te są bardzo niewielkie.