Szukając komputera przenośnego, tzw. laptopa, zwraca się uwagę na znacznie więcej jego cech niż w przypadku komputera stacjonarnego. Patrzy się oczywiście na jego możliwości techniczne, ale również na estetykę wykonania, czas prac baterii, czy też stosunek jakości do ceny. Mając w głowie te właśnie cechy komputera przenośnego, nie można przejść obojętnie obok lenovo x201.

Parametry techniczne a te użytkowe

Lenovo x201 nie zwala z nóg, jeśli chodzi o swoje parametry techniczne. 4 GB pamięci ram, dysk twardy SSD o pojemności 120GB, procesor Intel Core i5-520M oraz zintegrowana karta graficzna nie wywołują gęsiej skórki.

Do czego zatem komputer o takich parametrach może służyć? Dosłownie do wszystkiego!

Nie będzie on miał żadnego kłopotu z realizowaniem zadań związanych z pracą. Nie będzie sprawiało mu kłopotu uruchomienie filmów, zarówno tych z dysku, jak i również z platform streamingowych. Mało tego, możliwe nawet będzie granie, w co mniej wymagające gry, lub też te sprzed kilku lat.

Oczywiście nie jest to opis możliwości godnych komputera za kilka tysięcy złotych, jednak pamiętać należy, że ten lenovo x201 z At-Outlet w wersji z drugiej ręki zakupić można za zaledwie 400 złotych. Bardzo trudno będzie znaleźć mu godnego konkurenta, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.